Mi a géllakk, és miért jó választás?
Napjainkban egyre nagyobb népszerűséget élveznek a gél lakkok, UV fényre szilárdulnak meg, és a műköröm zselé előnyeit ötvözik a hagyományos körömlakkok könnyű használhatóságával. A géllakk előnye, hogy rugalmas, nem kopik, nem pattogzik le, nem válik fel, oldható és akár 3-4 hétig is tökéletesen tartós! Forradalmi megoldás számodra, ha unod már, hogy pár naponta újra kell lakkoznod a körmeidet.
Ma már számos körömlakkfajtából válogathatunk, ha szép és ápolt körmöket szeretnénk, mégis a legjellemzőbb és a legajánlottabb forma a géllakk. Sokan azonban mégis tartanak tőle, mert nem ismerik pontosan, vagy úgy gondolják, roncsolja a köröm állapotát. Ebben a bejegyzésben minden gyakran felmerülő kérdésre válaszolok a géllakkal kapcsolatban.
A géllakk egy UV/LED fényre megszilárduló anyag, amely a saját körmünkre simul rá és ecsettel vihető fel. Sokkal egészségesebb és természetesebb mint a műköröm, ugyanakkor tartósabb mint az egyszerű körömlakk. Elkészítése hosszabb időt vesz igénybe, mert az alapgél és minden színréteg után a lámpa alatt kell, hogy megkössön a lakk. Emiatt viszont sokkal tartósabb is, ami előnyös, ha sokat használod a kezeidet és nincs időd újralakkozni naponta a körmeidet. Mindemellett pedig nem pattog le és rugalmas, így akár 3-4 hétig is szépen fennmaradhat a körmeiden.
A gél lakk a természetes köröm felszínére kerül rá, tehát nem növeli körmeid hosszát, hanem követi a körmeid mozgását. A gél lakk akkor is jó választás, ha növeszteni szeretnéd a körmeidet, mivel egy keményebb réteget képez, amely véd a töredezéstől és egyéb külső sérülésektől. Ha viszont a saját, természetes körmeidnél hosszabb körmöket szeretnél, akkor a géllakk nem megfelelő számodra, hiszen azzal köröm hosszabbítást, építést nem lehet végezni (de épített műkörömre felvihető).
Hogyan viseld és hogyan ne viseld a gél lakkot?
Mint már említettem, a géllakk rugalmas anyag, követi a természetes körmöd mozgását, azonban van egy tűréshatára. Ez azt jelenti, hogy ha különösen erős külső behatás (pl.: ütés, fizikai munka éri) akkor bizony a gél lakk is sérül. Tehát alapvető fontosságú, hogy a lehetőségeidhez és életviteledhez mérten óvd körmeidet! Ha például komolyan sportolsz, melyhez a kezeidet is igénybe veszed, akkor szerencsésebb rövidebb körmöket választanod.
Fontos tudni a géllakkal kapcsolatban, hogy oldható és reszelhető de csak a megfelelő módszerek alkalmazásával. Ha például magadnak próbálod lereszelni vagy eltávolítani otthon, súlyos károsodást okozhatsz a körmeidnek, ezért ilyenkor ajánlott szakemberhez fordulni. Otthon soha ne vágd le, vagy reszeld meg a géllakkozott körmeidet! Géllakkozás során a körmeid szélét is befedik gél lakkal, ezzel biztosítva az anyag tökéletes tapadását és tartósságát. Ha körömvágással, reszeléssel (esetleg körömrágással, vagy körmeid piszkálásával) megsérted a lezárt rétegeket, akkor a gél lakk sérülékeny lesz, könnyedén felválhat, vagy lepattoghat. Természetesen nem szánt szándékkal is felsértheted a rétegeket, ennek tipikus esete a körömmel történő kapargatás. Tartós gél lakkod érdekében, kerüld az ilyesmit!
Leoldásához speciális oldószert szoktunk használni, amely acetont tartalmaz, ez pedig oldja a géllakkot. Azonban vannak más, a háztartásban, vagy bizonyos munkák során használt oldószerek (pl.: zsíroldó), tisztítószerek, alkoholos tisztítók és fertőtlenítők, valamint egyéb vegyszerek, melyek oldják a gél lakkot. Ennek fényében húzz kesztyűt azokhoz a tevékenységekhez, amelyek esetében ilyen anyagokkal kerülhetsz kapcsolatba! Így biztosan tartós és akár 3-4 hétig mutatós gél lakkozott körmeid lesznek.
Ha fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy "miért pattog le a gél lakkom", vagy "miért nem tartós a gél lakkom", akkor először is fusd végig a fent említett szabályokat. Ha úgy látod, hogy valamelyikkel nem tudsz azonosulni, akkor inkább válassz zselés, vagy porcelán műkörmöt a hosszú ideig tartós körmök érdekében!